Konkurs „Zaštita za sve“ - dobitnici 2020

Nakon mesec i po dana marljivog angažovanja nižih razreda osnovnih škola širom Srbije i veoma mnogo nadahnutih ideja i kreativnih radova na temu odgovornog ponašanja na suncu i zaštite od sunca, nagradni konkurs u okviru kampanje „Zaštita za sve” je završen. Mnoštvo škola iz svih delova naše zemlje učestvovalo je na konkursu, omogućavajući na taj način svojim đacima da ispolje svoju kreativnost i još bolje nauče kako da se odgovorno ponašaju na suncu i od njegovog štetnog zračenja zaštite.

Stručni žiri, sastavljen od predstavnika kompanije Beiersdorf i brenda Eucerin, Fonda B92 i marketinške agencije FCB Afirma, odlučio je da ovih 20 škola nagradi vrednim UV indikatorima:

Naziv školeMestoOdeljenjeUčitelj
1 Prva vojvođanska brigada Novi Sad 1/5 Ivana Dragin
2 Milica Pavlović Čačak 2/4 Lela Petrović
3 Dositej Obradović Kruševac 2/4 Snežana Miljić
4 Mile Dubljević Lajkovac (varoš) 1/3 Verica Adamović Tešić
5 Stari Grad Užice 2/5 Jelena Stojilović
6 Boško Palkovljević Beograd (Zemun) 2/4 Radmila Šorgić
7 Ivan Gundulić Novi Sad 2/3 Lidija Furdek
8 Borislav Pekić Beograd (Novi Beograd) 2/1 Dragana Cekić i Milica Blagojević
9 Vuk Karadžić Čačak 4/1 Jasminka Marić Glišović
10 Knez Lazar Lazarevac 2/1 Zorica Ivković
11 Sveti Sava Batočina 2 Draganka Janković
12 Sveti Sava Sremska Mitrovica 2/3 Snežana Petrović
13 Nikola Tesla Novi Banovci 2/3 Marina Nikolac
14 Svetozar Marković Vranje 4/2 Ivana Stefanović
15 Dimitrije Tucović Čajetina 1/3 Radmila Mijailović
16 Ljupče Španac Bela Palanka 4/1 Lozica Antić
17 Petefi brigada Kula 1/4 Nada Rac
18 Vera Blagojević Banja Koviljača 4/3 Snežana Cvetinović
19 Stanislav Binički Jasika 3/3 Marina Ristov
20 Bratstvo jedinstvo Kucura 3/2 Mirjana Bokan

Žiri je, takođe, doneo odluku da sledećih 5 škola nagradi jednodnevnim izletom u Beograd, od kojih će jedna biti u prilici da osvoji nagradu za opremanje učionice u iznosu od 2.000,00 evra (u dinarskoj protivvrednosti):

Naziv školeMestoOdeljenjeUčitelj
1 Miloš Crnjanski Žabalj 4/3 Sanja Prodanov
2 Ivo Lola Ribar Veliko Gradište kombinovano Svetlana Paunović
3 Vuk Karadžić Negotin 2/1 Dragana Aleksić
4 Mihajlo Pupin Idvor 1. i 2. Romana Bulić
5 Stefan Nemanja Niš (Pantelej) 1/2 Marija Milovanović

Čestitamo dobitnicima, a svim učesnicima zahvaljujemo na kreativnim predlozima i velikom trudu.